BENEKOV R 51

Kotel na pelety vhodný pro vytápění menších průmyslových objektů

Přednosti kotle

  • Kotel BENEKOV R 51 je určen pro spalování dřevních pelet pro vytápění větších objektů. Lze jej napojit do kaskády maximálně 4 jednotek o celkovém výkonu cca 180 kW.
  • Řídící jednotka kotle umožňuje plynulou modulaci kotle v celém rozsahu výkonu od 14 do 49 kW. Tímto je možné dosáhnout vysoké provozní účinnosti. Společně s lambda sondou optimalizuje proces spalování, čímž lze dosáhnout velmi nízkých emisí.
  • Řídící jednotka kotle Siemens Climatix umožňuje ovládání 2 topných okruhů, obsahuje ekvitermní regulaci a umožňuje uživateli vzdálený přístup ke kotli přes internet.
  • Při instalaci automatického zapalování lze kotel nastavit tak, že se bude automaticky zapínat a vypínat, což je vhodné především při kombinaci kotle s akumulační nádrží.
  • Součástí základní výbavy je automatické zapalování, odtah spalin, automatické čištění výměníku, lambda sonda, turniket a pohon turniketu.
  • Dlouhodobý prodej tohoto výrobku na českém trhu umožnil vytvoření spolehlivé servisní sítě na celém území České republiky.
  • Moderní design vyráběný na špičkových CNC technologiích.

 

Provoz kotle

Při spalování dřevních pelet je nutno vynášet popel cca jednou za 2 až 5 týdnů a zásobník paliva je nutno doplňovat jednou za 1 až 3 dny podle intenzity provozu.

Pokud jsou spalovány pelety s obsahem kůry, je nutno provádět cca 1 x za měsíc pravidelné čištění hořáku, které zabere cca 20 minut.

Stejně jako u dalších našich výrobků, bezpečný provoz kotle zajišťuje havarijní termostat, sloužící k ochraně otopného systému proti přehřátí. Motor šnekového podávacího zařízen je proti přetížení vybaven termo-pojistkou. Tavná tepelná pojistka zabezpečuje kotel proti prohoření paliva do zásobníku paliva při výpadku elektrického proudu na delší dobu.

Podávací mechanismus a zásobník paliva je oddělen turniketem, který zabraňuje zahoření ohně do zásobníku paliva.

 

Možnosti zapojení

Řídící jednotka umožňuje napojení kotle do kaskády, umožňuje ovládání dvou topných okruhů a napojení na akumulační nádrž. Doporučené schémata zapojení lze stáhnout na našich webových stránkách.

 

Rozměry a technické parametry kotle BENEKOV R 51

Hmotnostkg735
Obsah vodního prostorudm3175
Průměr kouřovodumm195
Teplosměnná plocha kotlem25,64
Kapacita zásobníku palivadm3430
Rozměry kotle: š x h x vmm1448x1493x1719
Rozměr plnícího otvoru v zásobníku palivamm580×417
Třída kotle dle ČSN EN 303-54
Pracovní přetlak vodybar (kPa)2,0 (200)
Zkušební přetlak vodybar (kPa)4,0 (400)
Doporučená provozní teplota topné vody°C65 – 80
Nejmenší teplota vstupní vody°C60
Hydraulická ztráta kotle
∆ T = 10 Kmbar8,0
∆ T = 20 Kmbar2,0
Hladina hlukudB46 ± 3
Komínový tahmbar0,20 – 0,25
Přípojky kotle
– topná vodaJsG 6/4”
– vratná vodaJsG 6/4”
Připojovací napětí1 PEN ~ 50 Hz   230 V
Max. el. příkon (ventilátor + pohon)W233
Elektrické krytíIP 20
Odeslat Poptávku