Geotermální tepelné čerpadlo SOLO (zatím v přípravě)

Všechna energie ze země 
Tepelné čerpadlo země-voda získává teplo z přírodního prostředí (půda), s velmi nízkými provozními náklady, pro vytápění domů a ohřev TV. V létě, v revezním režimu, mohou dokonce dům chladit a teplo vrací zpět do vrtů. Urychlují tak jejich regeneraci.

Geotermální energie je čerpána ze země prostřednictvím vertikálních vrtů nebo plošných kolektorů, především v závislosti na velikosti pozemku.

  • Zemní plošné kolektory tepelná energie je získávána z těchto kolektorů, umístěných pod zemí v hloubce 80 až 120 cm. Nemrznoucí směs cirkulující v těchto kolektorech odbírá tuto energii okolní půdě a tepelné čerpadlo ji předá ve formě horké vody do vytápění. Regenerace (znovu nabití teplem) kolektoru se děje především díky solárlní energii.
  • Geotermální svislé vrty mohou být prováděny do hloubky přes 100 m v závislosti na místních geologických podmínkách. Využívajínevyčerpatelnou energii zemského jádra.Tato energie je jímána ve vertech do nemrznoucí směsi a dále předávána tepelným čerpadlem pro vytápění domů.

Tepelné čerpadlo SOLO

Tepelné čerpadlo SOLO

Charakteristika produktové řady

Model SOLO
Typ tepelného čerpadla
země / voda
Tepelný výkon* 7 až 17 kW
COP * 3,6 až 4
Chladivo R 407 C
Elektrické napájení
jednofázové / třífázové
Funkce
Elektrické přídavné topení SOLO/E
Bez dohřevu nebo s dohřevem kotlem SOLO/H
Chlazení (reverzibilní) ANO
Regulace
dle venkovní teploty(Diematic 3)

*  T° primární okruh 0°C / T° voda na výstupu + 35°C

Odeslat Poptávku