O společnosti Stiebel Eltron

Roku 1924 založil Dr. Theodor Stiebel v Berlíně první závod na výrobu přístrojů pro elektrický ohřev vody a určil filozofii firmy: stát v čele technického vývoje a výrobní kvality v daném oboru. Důsledné naplňování stanoveného cíle dokumentuje vlastnictví 47 mezinárodních patentů na sklonku 40. let minulého století a snaha o maximální využití energie již u prvních přístrojů – první elektrický průtokový ohřívač a první elektrický bojler s účinnou tepelnou izolací na světě. Když se v sedmdesátých letech objevila tepelná čerpadla použitelná v rodinných domech, nesla opět značku Stiebel Eltron. Již v osmdesátých letech byla dovezena první tepelná čerpadla na československý trh. V roce 1991 založil Stiebel Eltron dceřinou společnost v České a Slovenské republice a nabízel širokou paletu svých produktů tuzemským odběratelům.

V roce 2002 skupina Stiebel Eltron posílila svoji pozici na evropských trzích převzetím divize AEG Home Comfort s příbuzným výrobním programem a v roce 2004 pak převzetím značky Tatramat.

V současnosti disponujeme kvalitními a technicky vyspělými produkty značek Stiebel Eltron, AEG a Tatramat z oblasti elektrického ohřevu vody a vytápění – (zásobníkové a průtokové ohřívače vody, akumulační kamna, tepelná čerpadla, solární systémy, ventilační jednotky s rekuperací tepla, podlahové vytápění atd).

Značka Stiebel Eltron znamená v Evropě již po desetiletí pojem pro kvalitu, náročné technologie a spolehlivý servis. Při vývoji přístrojů je dbáno důsledně na to, aby všechny použité materiály odpovídaly požadavkům ochrany životního prostředí. Kvalita přístrojů je zabezpečena mnoha zkouškami ve všech etapách výroby přístroje. Dokládají ji i mezinárodně uznávané certifikáty kontroly jakosti výroby ISO 9000 a 9001. Již na první pohled je patrné, že vzhled nových výrobků navrhují zkušení výtvarníci v oblasti designu.

Všechna tepelná čerpadla Stiebel Eltron obdržela certifikát nezávislé mezinárodní testovací agentury Gütesiegel se sídlem ve Švýcarsku. Tato agentura hodnotí nejen technické parametry výrobků, ale úroveň technické dokumentace, podporu montážních firem, servis a mnoho dalších kritérií. Kritéria byla stanovena společně národními organizacemi zabývajícími se podporou tepelných čerpadel v Německu, Rakousku a Švýcarsku (D-A-CH).

Firma Stiebel Eltron je členem Asociace pro využití tepelných čerpadel a Sekce tepelných čerpadel a Svazu klimatizační a chladící techniky.

Odeslat Poptávku