O společnosti NIBE Industrier AB

NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kotovaná na burze ve Stockholmu. Má padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje.

Společnost NIBE dosáhla v roce 2008 tržby 5 811 milionů švédských korun tj. v přepočtu téměř 15 miliard Kč. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles – Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR – Družstevní závody Dražice s.r.o, kam patří mimo jiné i prodej tepelných čerpadel NIBE.

NIBE Industrier AB má tři divize:

NIBE Elements s centrálou v Sösdale (jižní Švédsko), která zásobuje výrobce a uživatele komponenty a systémy pro elektrické vytápění. Tato divize má i dva závody v České republice – Backer Elektro CZ, a.s. a ELTOP Praha, s.r.o.

NIBE Stoves dodává na trh krby, krbová a kachlová kamna vyšší třídy. Centrála je v Markarydu (jižní Švédsko).

NIBE ENERGY SYSTEMS zásobuje trh výrobky, které zajišťují tepelný komfort domácností i průmyslových objektů. Mezi oblasti užití výrobků divize patří vytápění, ohřev teplé vody a ventilace. Centrála je v Markarydu, kde je rovněž vedení celého koncernu NIBE Industrier AB. Do této divize patří také Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o, největší výrobce ohřívačů vody v ČR včetně divize tepelných čerpadel.

Tepelným čerpadlem NIBE ušetříte 65 – 80 % vašich nákladů na topení a ohřev vody.

Odeslat Poptávku