O společnosti MasterTherm

Naše první tepelné čerpadlo jsme v Čechách nainstalovali již v roce 1994 a dosud spolehlivě pracuje.

V první fázi našeho podnikání jsme se soustředili na instalace importovaných tepelných čerpadel a stali jsme se výhradním distributorem předních světových výrobců – Climate Master Inc. (USA), ICP Co.-Tempstar (USA), Heliotherm GmbH (AU) a MultiClima (FR).

Od roku 2002 pracujeme na vývoji a výrobě vlastních tepelných čerpadel

Prvním naším výrobkem byl AirMaster, tepelné čerpadlo vzduch-voda. Díky úspěšnému prodeji jsme se rozhodli pokračovat vývojem celé produktové řady a v současnosti nabízíme osm typových řad nejmodernějších tepelných čerpadel země-voda, voda-voda a vzduch-voda.

Aktivity firmy Master Therm jsou členěny do dvou samostatných společností: mateřské firmy Master Therm tepelná čerpadla (obchod, řízení, servis) a dceřinné společností Master Therm CZ (vývoj a výroba tepelných čerpadel). Jsme stoprocentně českou společností bez zahraničního vlivu.

Největší český výrobce a exportér tepelných čerpadel

Postupem času jsme se vypracovali na pozici největšího českého výrobce, s prodejní sítí na tuzemském i zahraničním trhu. Více než polovina celkové výroby je exportována do Německa, Francie, Irska, Velké Británie, Slovenska, Švýcarska, Slovinska a dalších zemí. Dlouholetá tradice spolu s více než 5 tisíci prodaných čerpadel jsou zárukou stability firmy a spolehlivosti našich výrobků.

Pokrokové technické řešení

Značka Master Therm se stala symbolem inovačního pokroku v oblasti konstrukce a řízení tepelných čerpadel. Od zahájení vlastní výroby jsme se stali lídrem v technologii elektronicky řízeného expanzního ventilu (EEV), která přináší vyšší spolehlivost a lepší topný faktor ve všech režimech provozu čerpadla. Pro řízení chodu tepelných čerpadel používáme vlastní software, vyvinutý na základě dlouholetých provozních zkušeností.

Ve výrobním programu máme tepelná čerpadla s moderní inverterovou technologií, a to jak pro systém vzduch-voda, tak země (voda) – voda.Všechny naše jednotky je možné připojit k internetu, což umožňuje uživatelům pohodlně a na dálku nastavovat parametry tepelného čerpadla, ale také on-line diagnostikovat a monitorovat jeho chod pro zvýšení efektivity záručního a pozáručního servisu. Díky tomu můžeme svým klientům nabídnout vysoce nadstandardní záruční podmínky, například záruční lhůtu běžně až 7 let od uvedení do provozu.

Provozní spolehlivost

Tepelné čerpadlo je zařízení, které si klient pořizuje na velmi dlouhou dobu a po celou tuto dobu očekává, že mu bude přinášet levné, spolehlivé a komfortní služby. Míra spolehlivosti hraje proto při výběru tepelného čerpadla a jeho dodavatele klíčovou roli. Při vývoji, výrobě a testování výrobků je na jejich provozní spolehlivost kladen mimořádný důraz. Odolná a robustní konstrukce z nerezových materiálů a pečlivé dílenské zpracování jsou tradičním znakem značky Master Therm, stejně jako použití komponentů od předních světových výrobců. Vedle prestižních dodavatelů kompresorů (Sanyo, LG, Copeland) spolupracujeme výhradně s významnými evropskými výrobci ventilátorů, výměníků, řídícího systému a dalších součástí. Společnost Master Therm je držitelem certifikátu kvality dle mezinárodní normy ISO 9001:2008.

Servis

Úspěšný prodej tepelných čerpadel není možný bez odpovídajících servisních služeb, které zajišťují péči o klienta a jeho tepelnou pohodu po celou dobu životnosti výrobku. Iniciátorem postupné expanze firmy na tuzemském trhu se stalo kvalitní servisní zázemí. Servisní služby jsou realizovány vlastním servisním zázemím a jsou zajištěny na celém území České republiky.

Oceněná tepelná čerpadla

Výrazný technologický a inovační přínos firmy Master Therm byl mnohonásobně oceněn na významných mezinárodních veletrzích, kdy naše výrobky získaly některou z hlavních cen:

  • Tepelné čerpadlo AirMaster AKU: Čestné uznání veletrhu AquaTherm 2006, cena Grand Prix ForArch Praha 2006
  • Tepelné čerpadlo BoxAir: Hlavní cena veletrhu ForArch 2007, čestné uznání AquaTherm 2007
  • Tepelné čerpadlo AquaMaster Inverter: Cena Grand Prix ForArch Praha, 2008
  • Tepelné čerpadlo BoxAir Inverter: Zlatá medaile veletrhu AquaTherm 2009, hlavní cena For
  • Arch Praha 2009
  • Tepelné čerpadlo DirectMaster: Grand Prix ForArch,2010
  • Tepelné čerpadlo HomeAir: Čestné uznání AquaTherm 2011, hlavní cena ForArch 2011, Moderní vytápění Praha 2012 – nejpřínosnější exponát
Odeslat Poptávku